Ana SayfaSağlıkBitkisel KürLimon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

Limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

Geçmişten günümüze çeşitli rahatsızların tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler günümüzde de etkisini devam ettiriyor.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

Birçoğumuz hastalık dönemlerinde kimyasal ilaçları kullanmak yerine bazı bitkisel yöntemleri kullanmayı tercih ederiz. Bu noktada salata malzemesinde kullanımın dışında çeşitli hastalıkların tedavisinde de mucize yaratıyor. İşte limon-karabiber ve tuz üçlüsünün faydaları…

BOĞAZ AĞRILARI

Bir bardağın içerisine bir adet limonu bir bardağın içerisine sıkın ve içerisine yarım çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımla her gün boğazınızı gargara yapın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

BURUN TIKANMALARINA KARŞI BİREBİR!

Bazı hapşırmalar sizi tedavi eder! Mesela burnunuzun tıkandığı zamanlarda kendi kendinizi hapşırtmak için karabiber, tarçın, kimyon ve biraz kakule tohumlarını eşit miktarda karıştırıp biraz koklayarak hapşırın! Hapşırığınızda burnunuzun açıldığını hissedeceksiniz.

MİDE BULANTISI

Mide bulantısı yaşadığınız durumlarda bir adet limonu ikiye bölün ve yarım limonun üzerine biraz karabiber ekleyin daha sonra limonu tüketin mide bulantınızın geçeceğini hissedebilirsiniz.

DURDURULMAZ DİŞ AĞRILARI

Diş ağrısının ne denli kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada yapmanız gereken çok kolay! Yarım çay kaşığı toz karabiber ve karanfil yağından elde ettiğiniz karışımı dişinizin ağrıyan bölgesine sürün ağrınız kısa sürede azalacaktır.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!