Vücudunuzdan Nikotini Doğal Yöntemlerle Temizleme

Sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, nikotinin sistemi ancak 48 ile 72 saat sonra terk ettiğini bilmelisiniz. Ancak, onu vücudunuzdan temizlemenin bir yolunu göstereceğiz! Faydalı Bilgin Editörümüz nikotini en hızlı biçimde vücuttan nasıl söküleceğini sizler için araştırdı.

Tartar kreması, şarap yapım sürecinin bir yan ürünüdür ve nikotinin sistemden elimine edilmesine etkili bir şekilde yardımcı olur.

Dahası, ucuz ve uygun fiyatlı ve sigara içmeyenlere bile başka çeşitli faydalar sağlayabilir!

Kimyacılar genellikle “tartar kremini” toz halinde kullanırlar ve teknik olarak potasyum hidrojen tartrat olarak bilinir. Aslında, bir şarap fıçısının dibinden bir tortudur.

İşte tartar kreminin 5 harika avantajı:

Vücudunuzdan Nikotini Doğal Yöntemlerle Temizleme

Sigarayı bırakmanıza yardımcı olur

Vücudun nikotini temizlemesine rağmen, tartar kremi artık sigara tadımını sizin için katlanılması güç bir tat haline dönüştürecektir. Portakal suyu ile karıştırırsanız, çok daha etkili bir karışım olacaktır.

Portakal suyundaki yüksek C vitamini içeriği de nikotin çıkarmanıza yardımcı olacaktır ve aynı zamanda kayıp vitamin miktarını da geri kazanacaktır.

Yarım bardak çay kaşığı “tartarla” bir bardak portakal suyunu karıştırmalı ve bir ay boyunca her gece bu içeceği tüketmelisiniz.

Tansiyonu düşürür

Vücuttaki düşük potasyum seviyeleri, yüksek tansiyon sorunları riskini artırır, ancak bu durumda da tartar kremi size yardımcı olabilir, çünkü 100 gram krema, 16.500 miligram potasyum içerir.

Yüksek tansiyonunuz için potasyum eksikliği nedeniyse, tartar kremini bir bardak suya bir çay kaşığı eklemeli ve uyumadan önce her gece içmelisiniz.

İdrar Yolu Enfeksiyonlarını Hafifletir

İdrarda pH düzeylerini değiştirdiği için idrar yolu enfeksiyonlarını etkili bir şekilde giderir ve enfeksiyona neden olan bakterileri yok eden bir ortam oluşturur. Bir bardak ılık suda, bir buçuk çay kaşığı tartar, birkaç damla limon suyu ekleyin ve günde birkaç kez tüketin.

Eklem İltihabından kaynaklanan ağrıyı hafifletir

Tartar kreminin 100 gramında “iltihaplanmaya karışan hücresel olayları modüle eder” diyen Dr. Sircus’a göre, 2 miligram magnezyum vardır. Bu nedenle, tartar krem özellikle eklem iltihabı durumunda faydalıdır. Sadece bir kaç çorba kaşığı tartar ve 3 yemek kaşığı Epsom(İngiliz) tuzunu banyonuza ekleyin ve günde bir veya iki kez 30-40 dakika küvette bekleyin. Diğer yandan, eğer eklem iltihabı ağrısı lokalize ise, bir kova kullanabilirsiniz ve sadece etkilenen bölgeyi yukarıda verilen içeriklerin yarısı kadar su ile ıslatın.

Sivilceleri temizler

Tartar kreminin asidik özellikleri, mükemmel bir cilt temizliği ve akne-savaş ajanı olmasını sağlar.

Ancak, doğrudan uygulanmamalıdır, ancak günlük olarak 8 ons su veya portakal suyu ile bir bardakta bir çay kaşığı içmelisiniz. Bu, sistemi detoksifiye edecek ve akneye neden olan bakterileri yok edecektir.

Dipnotlar:

8 ons: 226 gram. (1 ons: 28.35 gram)

Detoksifiye: Zehirin etkisini gidermek.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 01:06

Yorum Yapın