Bu İçecek Tiroidinizi Yok Ediyor

Bu “Sağlıklı” İçecek Tiroidinizi Yok Ediyor Ve İşte onu asla tüketmemeniz için 10 Neden daha…

Bu İçecek Tiroidinizi Yok Ediyor

Faydalı Bilgin Editörlerimiz Sizin İçin Soya Sütünü Araştırdı. Çok sayıda insan kısa süre önce daha sağlıklı yeme amacıyla soya sütüne geçmiştir. Bu süt inek sütünün aksine laktoz içermez, bu nedenle laktoza  karşı tolerans göstermeyen insanlar ve veganlar için iyi bir alternatiftir.

Zenginleştirilmiş soya sütü, kolesterol ve doymuş yağlar bakımından düşüktür ve kalsiyum, demir, protein, B vitaminleri bakımından yüksektir. Ancak, araştırmalar, soya sütü tüketiminin sağlığı ciddi şekilde tehdit ettiğini göstermektedir.

İşte Zenginleştirilmiş Soya Sütünün İçeriği:

 • Soya sütü (Süzülmüş su, bütün soya fasulyesi)
 • Şeker kamışı şekeri
 • Deniz Tuzu
 • Karajenan ( yosundan elde edilen lifli kıvam arttırıcı katkı maddesi )
 • Doğal Aroma
 • Kalsiyüm Karbonat
 • Vitamin A Palmitate
 • D2 Vitamini
 • B2 Vitamini
 • B12 Vitamini

Muhtemelen bunlardan birçoğunu biliyorsunuzdur, ama Karajenan söz konusu olduğunda, bunun, kırmızı yenebilir yosunlardan elde edilen bir doğrusal sülfatlanmış polisakkarit ailesine ait olduğunu bilmeniz gerekir.

Stabilize edici, jelleşen ve kalınlaştırıcı özellikleri nedeniyle gıda endüstrisinde sıklıkla kullanılırlar.

Karajenan besin değerine sahip değildir ve vücudumuz doğal bir kaynaktan elde edilmesine rağmen onu sindiremez. İltihaba yol açan negatif bir bağışıklık tepkisi uyardığı için bağışıklık sistemini yok eder.

Bilim adamları, karragenan ve artan kolon kanseri oranı ile kronik ishal, IBS, spastik kolon ve inflamatuar bağırsak hastalığına neden olan Sindirim sistemi iltihabı arasında bir bağlantı bulmuşlardır.

Kendi sağlığınıza kendiniz karar verirsiniz, ancak tükettiğiniz yiyecekler hakkında iyi bilgilendirilmeniz gerekir. Soya sütü tüketiminin etkileri hakkında çok sayıda tartışma olmuştur, ancak sağlığa olan tehlikeli yan etkilerini kanıtlayan önemli miktarda kanıt bulunmaktadır.

Soya sütünden kaçınmanız için 10 önemli neden sunuyoruz:

 1. Soya gıdaları, vücuda toksik olan ve böbrekleri ve sinir sistemini ciddi şekilde olumsuz yönde etkileyen alüminyum bakımından zengindir ve Alzheimer hastalığıyla ilişkisi saptanmıştır.
 2. Soya, endokrin fonksiyonunu bozan ve kadınlarda kısırlık ve meme kanserine neden olan fitoöstrojenler olarak bilinen bitki östrojenleri (memelilerde dişilik hormonu. ) açısından zengindir.
 3. Soya fasulyesi, östrojen seviyelerini etkileyen toksinlerle yüklüdür, böylece günde 2 bardak tüketimi, kadın vücudundaki hormonları büyük ölçüde değiştirir ve adet döngüsünü bozar.
 4. Soya, mevcut göğüs kanserinin büyümesini tetikleyen zehirliizoflavonlar ( bitkilerde bulunan estorejen benzeri bir madde ) - genistein(Östrojenik özelliklere sahip yonca, soya vb. Bulunan bir izoflavon) ve daidzein(belirli bir izoflavon ) içerir.
 5. Soya fasulyesi ve soya ürünleri çinko, bakır, kalsiyum, magnezyum ve demirin emilimini engelleyen fitik asit bakımından zengindir.
 6. Soya gıdaları, tiroid hormonlarının üretimini engelleyen goitrojenler (guatr meydana getiren madde) açısından zengindir.
 7. Soya fasulyesi, kırmızı kan hücrelerini bir araya toplayan pıhtıyı destekleyen bir madde olan hemaglutinin (kan kümeleştirici) açısından zengindir.
 8. Sprey kurutma işlemi sırasında güçlü karsinojenler ( kanserojen madde ) olan nitratlar oluşur.
 9. Soyanın yaklaşık% 99'u genetik olarak modifiye edilmiştir, bu nedenle pesticides (Zararlı bitki zehiri) bakımından aşırı derecede yüksektir.
 10. Soya proteini ayırması ve dokulu bitkisel protein üretim işlemi sırasında, kırılgan soya proteinleri yüksek sıcaklıklara maruz kalır, bu da onları insan sindirimi için zararlı yapar.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 23:08
loading...
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necla aygül
Necla aygül - 4 ay Önce

lütfen bu yazıyı tekrar.okuyun.tirodinizi yok eden içecek diye basliyor.soyanin zararlarını anlatiyor.düsük cümleler,yanlış ifadeler.sacma.sapan yazılarla insanları oyalamayin.yaptiginiz.isi ciddiye alın.

Şahin Baydemir
Şahin Baydemir - 4 ay Önce

Troid nodülü demek istedin herhalde.troid yok olması için ameliyat la çıkarılması lazım

Mesude Tosun
Mesude Tosun - 2 ay Önce

Troid bezi !!! troid hormonu!!!!neyi yok ediyordunuz. Troid nodülü o sizin dediğiniz. ..sanirim yanlış kopyala yapıştır olmuş. ..çevrenizde bir hiper yada hipotiroidli olsa idi bu basit yanlisa dusmezdiniz

Mesude Tosun
Mesude Tosun - 2 ay Önce

Troid bezi mi troid hormonu mu kardes biten ne bez biter