Lavabodan gelen kötü kokular nasıl kurtulunur? Pratik yöntem…

Mutfak ve banyo lavabolarını ne kadar sıklıkla temizlersek temizleyelim iç kısımlarında meydana gelen kötü kokulara engel olamıyoruz.

Tıkanan lavabo sorunumuzu kimyasal lavabo açıcıları ile giderebiliyoruz ama fena kokunun giderilmesine kimyasallar yok bitkisel çözümler menfaat sağlamaktadır.

Türk kahvesi ve sıcak su

Türk kahvesinin insan vücuduna katkısı çoktur. Uzmanlar günde 1 ila 3 adet içilen Türk kahvesinin çoğu kanser tarzında koruyacağını bildiriyor. Türk kahvesinin faydaları fazla olduğu gibi telvesinin de temizleme açısından bizlere katkısı çoktur.

İçmiş olduğunuz Türk kahvesinin telvesini lavaboya dökün. Üstüne bir arz sıcak su ek edin. lavabonuz da biriken yağ ve fena kokulardan kurtulacaksınız.

lavabodan-gelen-kötü-kokulardan-kurtulma

Toz tarçın ve sıcak su

Lavaboda oluşan fena kokuları giderebilmek için mis kokulu tarçından faydalanabiliriz.

Lavabonuzun içerisine bir avuç kadar toz tarçını dökün. Gerisinde sıcak su ile lavabonuzu yıkayın. Lavabonuzdaki fena kokular yerini tarçın kokusuna bırakacak.

lavabodan-gelen-kötü-kokulardan-kurtulma2

Karbonat ve sirke

Sirkenin ev temizliğinde katkısı fazla büyüktür. Karbonat ile birleşince keza lavaboda ancak tıkanıklığı giderir hem de kötü kokuları yok eder.

Lavabonun deliğini kapatacak şekilde bir su bardağı karbonat dökün. Üstüne bir su bardağı sirke dökün. Karbonat ve sirke asidik bir reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını takın yarım saat beklettikten sonra kaynar su dökün ve lavaboyu pompalayın.

lavabodan-gelen-kötü-kokulardan-kurtulma3

Limon ve su

Kullanılan limonları çöpe atmayın! Limonun kabuklarından da faydalanabilirsiniz.

Limon kabukları ile lavabonuzu ovun ve içerisine bir arz sıcak su dökün. Bu keza kötü kokudan kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca de lavabonuzu parlatacaktır.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 03:24

Yorum Yapın