Kilolardan Kurtulmanın 13 Etkili Yöntemi

Fazla olan kilolarımız belki de hem bayanlar için hem de erkekleri için büyük dertler arasında olmuştur.

Özellikle de bayanların çok sorun ettikleri ancak kendilerini yemek veya yemekten alıkoyamadıkları için zayıflayamadıkları da bir gerçek olarak bilinir. Hem hızlı kilo vermek isteyen, hem de istedikleri yiyeceği istedikleri kadar yemek isteyenler için zayıflamak gerçekten zor bir durum haline gelmiştir. Eğer zayıflamak istiyorsanız ise öncelikli olarak ; düzenli bir spora başlamalı ve düzenli olarak bir diyet yapmalısınız. Zayıflamak hayatınızdaki bütün kalorili şeyleri çıkarın demek anlamına gelmiyor gelemezde zaten! Şöyle ki :

Normal hayatınızda yediğiniz miktardan daha az yiyerek ve bırakmadan spora devam ederek ideal kilonuza rahatlıklan ulaşabilirsiniz. Hızlı kilo vermek için belirli adımlar ve bu adımları rahatlıklan uygulayabilmek içinde belirli yöntemler vardır.

Hızlı Kilo Verme Konusunda 13 Etkili Teknik nelerdir?

Zayıflamak için yapmanız gereken birkaç adım şöyle sıralayabiliriz:

Temel olarak hayatınızdaki en kalorili yiyecekten kurtulmalısınız.

Yani; Yiyeceklerinizi azaltmanızı söylemiştik değil mi? Ancak aşırı kilo almanızı tetikleyen en kalorili yiyeceği hayatınızdan çıkarmanız daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır temel olarak. Bir süre sonra zaten o yiyeceğin tadı ağzınızdan silinecektir belli zamanlardan sonra.

Normalde yediğiniz yemek miktarında azaltma yapmalısınız.

Normalde yediğiniz yemeklerin miktarını azaltarak fazla gelen kalorinin yağa dönüşmesini rahatlılan engellemelisiniz. Harcadığınız enerjiden fazla gelen kalori miktarı vücudunuzda yağa dönüşür bunu biliyoruz. Hızlı kilo vermenin ana maddesi olan bu adım çok önemlidir, kilo vermek için.

Yiyecek veya içeceklerden en az kalorili olanları tercih sebebi haline getirmelisiniz.

Birkaç içecek tercihiniz olduğunda eğer örneğin; portakal suyu yerine domates suyunu tercih edebilirsiniz, vişne suyunun kalorisini %50 ye düşürmek için de sodayla karıştırabilirsiniz. Şerbetli ve sütlü tatlı tercihinizde ise sütlü tatlılar sizin için daha iyi olacaktır zayıglama sırasında.

Ayaküstü atıştırmalıkları bırakmalı ve bunu yapmakan kaçınmalısınız.

Gün içerisinde ki öğünlerinizi azaltarak belirli saatlere yerleştirin ve o saatlerde düzenli olarakta öğünlerinizi yiyin. Atıştırmalıklardan veya ayaküstü yenen yemeklerden vazgeçerek hızlı kilo verebilirsiniz bu yöntem ile. Bunlar sizin doymanızı sağlamaz ve fazla yağ olarak size geri dönebilir.

Sürekli süt içiyorsanız yağsız süt tercih ediniz.

Hayatınızda süte büyük yer veriyorsanız ise ve düzenli olarak içiyorsanızsa yağsız sütleri tercih etmelisiniz. Her gün içtiğiniz 1 fincan yağlı süt yerine 1 fincan yağsız sütü tercih ettiğiniz zaman haftada 32 gr yağ almayı engellemiş olabilirsiniz.

Çok kalorili ev yemeklerini erteleyebilirsiniz.

Hızlı kilo vermenizi engelleyen en büyük sorunlardan biri de annenizin yaptığı yağlı ve hamur işi yiyecekler olmuştur belki de ama, bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız ki rahatlıklan kilolarınızdan kurtulabilesiniz.

Buzdolabınızda yememeniz gereken yiyecekleri barındırmayınız.

Buzdolabınızda sizin için zararlı olan ve fazla kalorili yiyecekleri barındırmayın ve göz önünüzde bulundurmayınız. Dolabı her açtığınızda canınızın çekeceği bir şeyi görmek istemiyor iseniz se kola verme sırasında insanın sabırlarını zorlayabilir.

Alkolü hayatınızdan çıkarmalısınız, su ve sodayı tercih edebilirsiniz.

Sağlığınıza zararlı olan alkol yerine su ve sodayı tercih etmeli bu yöntem ile yağların yakıldığını ve hızlı kilo verdiğinizi görebilirsiniz.

Sürekli oturmayın ve hareket halinde olun.

Günlük yaşantınız dâhil olmak üzere başta iş yaşantınızda veya bir markete giderken bile hızlı hareketlerde bulunarak hızlı kilo verebilirsiniz. Boş zamanlarınızda oturmayı değil de, yürüyüş yapmayı tercih edebilirsiniz.

Diyetinize sadık kalmalısınız. ( Çok Önemli Bir Durum)

Yaptığınız diyetten sonra kilo verdiğinizi rahatlıkla görünce diyetinizi gevşetmeyiniz. Unutmayın ki istediğiniz kiloya ulaşabilmek için diyetinizi düzenli olarak yapma gereksinimi duymalısınız.

İş hayatınızda gereksiz yiyecekleri de kesinlikle terk etmelisiniz.

İş hayatınızda da sürekli olarak tercih ettiğiniz kahve, şekerli çay, atıştırmalık hamburger gibi yiyecek veya içecekler artık size göre değil. Hızlı kilo vermek için bunları hayatınızda tamamende olmasa çıkarmalısınız. Çıkarın ve yerine suyu getirmelisiniz. Göreceksiniz ki su yağlarınızın yakılmasının büyük bir anahtar olacak.

Kahvaltı öğününüzü atlatmayınız.

Kahvaltısız bir gününüz olmasın kesinlikle. Unutmayın ki kalktıktan sonra bir saat içerisinde kahvaltınızı yapmaz isenizse sonraki zaman içerisinde yediğiniz her besin yağ olarak depolanacaktır.

Yemek yerken farklı işlerle uğraşmaktan kaçınınız.

Yemeğinizi yerken bütün dikkatinizi ona verin ve kesinlikle yavaş yiyin. Televizyon karşısında yediğiniz yemek eğer sizde doyma hissi oluşmamasını ve daha fazla yemenizi tetikliyorsa bu durumdan kaçınınız.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için bu adımları uygulamalı ve bunu mutlaka spor ile destekleme gereksinimi haline getirmelisiniz.

Yorum Yapın