Hızlı Kilo Vermek İçin Bunu Mutlaka Yapın!

Faydalı Bilgin Editörümüz sizin için Hızlı Kilo vermek için Kahvaltıda ne yenilmesi gerektiğini araştırdı. Deneyin beklediğinizden daha hızlı kilo verdiğinizi göreceksiniz!

Hızlı Kilo Vermek İçin Bunu Mutlaka Yapın!

Günün en önemli yemeği şüphesiz kahvaltıdır, bu yüzden kahvaltınızın her zaman sağlıklı ve besleyici olduğundan emin olmalısınız. Bu yemek, gün için gerekli enerjiyi sağlar ve metabolizmayı hızlandırır.

Fazla kilo vermeye çalışıyorsanız, kahvaltıyı asla atlamamanız gerekir, çünkü günün geri kalanında sağlıksız istekleri arttırırsınız.

Hızlı Kilo Vermek İçin!

Annals of Nutrition&Metabolism dergisinde yayınlanan yeni bir çalışmada, bir kahvaltı için mümkün olan en iyi varyasyonun aslında yulaf ezmesi olduğu bulunmuştur. Araştırma 3 gruba ayrılan 36 kadın ve erkeği içeriyordu.

Tüm katılımcılar kahvaltı için günlük 350 kalori tüketirken, ilk grupta yulaf ezmesi, ikinci grupta mısır gevreği ve üçüncü grupta kahvaltıda sadece su içildi ve öğle yemeği tüm gruplar için hep aynıydı.

Katılımcıların önlerindeki 3 saat içinde doygunluk seviyelerini kaydetmeleri gerekiyordu. Araştırmacılar kan şekerini ve insülin seviyelerini kontrol etmek için kan örneklerini analiz ettiler.

Birinci gruptaki katılımcıların sabah ve öğleden sonra en az istek duyduklarını ve öğle yemeğinde% 31 daha az kalori tükettiklerini bulmuşlardır. Yulaf ezmesi, kilo vermek zorunda kalan insanlar için en yararlı olanıydı, çünkü bu insanlar öğle yemeğinde% 50 daha az kalori tüketiyordu.

İkinci gruptaki katılımcılar 3 saat sonra açlık hissetti ve bu da kahvaltıda su içenlerle aynı durumdu.

Yulaf ezmesi midede daha uzun süre kalırken, mısır gevreği kan glikoz seviyelerini yükseltir ve ardından birey şekerde ani bir düşüş yaşar.

Birçok çalışma aynı bulguları doğruladı ve kahvaltıda yulaf ezmesinin kilo kaybına yardımcı olduğu ve kalori alımını% 31-50 oranında azalttığı ve etkilerinin uzun sürdüğü bulundu.

Yulaf lezzetli ve sağlıklıdır ve her türlü yemek, yan yemekler, yahni ya da salatalar ve birçok tatlıya eklenebilir.

Yulaf çok sayıda besin içerir ve aşağıdakiler dahil olmak üzere birden fazla sağlık yardımı sunar:

Yulaf tokluk hissi sağlar

Yulaf, yeme isteğini önleyen ve dolgunluk hissi yaratan lif açısından yüksek bir besindir. Lif sindirime yardımcı olur ve böylece kilo vermeyi teşvik eder.

Kan basıncını düşürür

Yulaf kan basıncını düzenler, çünkü düzenli olarak kullanılırsa kan basıncını% 30 düşürdüğü görülen lignan, bitkisel lif içerir.

Kolesterolü düşürür

Yulafdaki lif, vücuttaki yağlara bağlanır ve böylece kandaki LDL veya kötü kolesterol seviyelerini azaltır. Yulaf ezmesi ayrıca kalp hastalıkları, kalp yetmezliği ve felç riskini azaltır ve kalbi ve kan damarlarını sağlıklı tutar.

Kanser riskini azaltır

British MedicalJournal, yulafın kolon, meme, prostat ve yumurtalık kanseri riskini azalttığını gösteren bir çalışma yayınladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 01:45
loading...
YORUM EKLE