Kaş Ve Kirpik Uzatma Ve Gürleştirme Tedavi Önerileri

Faydalı Bilgin Editörümüz bugünkü yazımızda saçlarımız, kirpiklerimiz ve kaşlarımızın nasıl hızla büyüyerek sağlıklı kalabileceğini sizler için araştırdı.

Hint Yağı ile birlikte, saç için uygun bir bakım, saçlarımızı parlak, sağlıklı ve hacimli hale getirecektir. Saçın sağlığı ve büyümesini destekleyen Omega-9 bakımından yüksek olduğu için Hint yağı saçlar için en yararlı yağdır.

Ayrıca, bu sağlıklı yağ, bakteri ve mantarlarla savaşan ve böylece saçların, kaşların ve kirpiklerin büyümesini hızlandıran güçlü anti-fungal ve antibakteriyel özelliklere sahip olan risinoleik bakımından zengindir.

Ek olarak, bu yağ yüzdeki yara izlerini tedavi etme durumunda mükemmeldir. Hint yağı, elastin ve kollajen üretimini hızlandırır, cildi nemlendirir, gençleştirir ve cildi kırışıksız, yumuşak ve parlak yapar.

Saç, kaş ve kirpikler için aşağıdaki tedaviyi öneririz:

Malzemeler:

5 yemek kaşığı Hint yağı 5 yemek kaşığıHindistan cevizi yağı / Badem yağı

Hazırlanışı:

Doğal kalınlığından dolayı, hint yağı biraz badem veya hindistancevizi yağında çözülmelidir. Bu nedenle, yağları karıştırın ve karışımlarını saç derisine veya kaş ve kirpiklere, köklerden tüylerin uçlarına kadar uygulayın.

Bu tedavi yatmadan önce yapılmalıdır. Karışımı sabaha kadar etkisini göstermesi için bırakın ve sonra suyla yıkayın.

Bu tedavinin olumlu etkilerini çok yakında fark edeceksiniz!

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 03:29

Yorum Yapın