Karaciğerinizi Temizlemek ve Bir Daha Asla Yorgun Uyanmamak İçin Bu Zencefil-Zerdeçal Karışımını Yatmadan Önce İçin!

Karaciğerinizle ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Sabahları kalktıktan sonra kendinizi sebepsiz yere yorgun mu hissediyorsunuz? Faydalı Bilgin Editörümüz sizler için bu sorunların üstesinden nasıl gelebileceğinizi araştırdı.

Hiç altın sütünü duydunuz mu? Hindistan cevizi yağı ve hindistan cevizi sütü ile yapılan bu baharat ve bitki karışımı, zengin bir besin kaynağı olan ve sayısız sağlık faydası sunan lezzetli bir içecektir!

Bütün gün boyunca içebilirsiniz, ancak çoğu insan sabahları, aç karnına ve yatmadan önce içiyor.

Haldi KaDoodhdenilen bu içeceği aslında zerdeçal sütü olarak dilimize çevirebiliriz. Ayurverda’dan[1] popüler bir tarif olduğuna inanılıyor. Hindistan’dan gelen bu eski şifa sistemi, vücudu detoksifiye etmek, kan şekerini düzenlemek, iltihaplanmayı tedavi etmek ve çok daha fazlası için bu içeceği doğal bir ilaç olarak kullanmaktadır.

Bu büyülü, kremsi içecek çok sayıda avantaj sunar ve biz onun hazırlanma yöntemini ve nasıl kullanılacağını açıklayacağız.

Aslında hindistan cevizi sütü, hindistancevizi yağı, zencefil kökü, zerdeçal ve karabiber karışımıdır. Balla tatlandırırsınız. Zerdeçal, birçok tıbbi özelliğe sahip olan ve çeşitli sağlık avantajları sunan en güçlü içerik maddesidir.

İçecek geleneksel olarak süt olarak üretilir ve ısıtılır, ancak yemekler, pastalar, çaylar ve çorbalara da eklenebilir.

Sayısız faydalarını açıklamak için, başlangıçta içeriğinin özelliklerini gözden geçirmeliyiz.

Her şeyden önce, ana madde, zerdeçal, kas ve eklem ağrısı, karaciğer hastalığı, cilt sorunları, solunum hastalıkları, gastrointestinal[2] problemler, artrit[3] tedavisinde güçlü bir doğal ilaçtır.

Aynı zamanda genel sağlığı destekler ve güçlü anti-enflamatuar ve anti-mikrobik özellikler, kronik ve autoimmune[4] hastalıklarda inflamasyonu[5] tedavi eder.

Çalışmalar ayrıca, alerjileri ve intoleransları[6] tedavi ettiğini, Alzheimer ve demans gibi dejeneratif kognitif hastalıkları önlediğini, kan şekerini iyileştirdiğini ve stabilize ettiğini, depresyonu tedavi ettiğini, serbest radikalleri nötralize ederek çevresel toksinlerden karaciğeri detoksifiye ettiğini ve hatta kanseri tedavi ettiğini doğrulamıştır.

Zencefil

Güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir, adet ağrılarını yatıştırır, kan şekerini düzenler, bulantılarla savaşır, sindirime yardımcı olur ve soğuk algınlığı hafifletir.

Hindistan cevizi sütü

Kan şekerini düzenleyen, eklem ağrısını destekleyen ve kilo alımını önleyen B vitamini, Magnezyum, elektrolitler ve yağ asitlerinde yüksektir.

Hindistan Cevizi Yağı

Etkili bir şekilde yaraları iyileştirir, bağışıklığı artırır, sindirime yardımcı olur, kilo vermeye yardımcı olur, cildi nemlendirir ve karaciğer ve böbrek hastalıklarını önler.

Karabiber

Zerdeçalın emilimine yardımcı olur, fakat aynı zamanda serbest radikallerle savaşır, soğuk algınlığı semptomlarını tedavi eder, sindirime yardımcı olur ve anemiyle savaşır.

Doğal Bal

Güçlü antibakteriyel özellikleri vardır, bu nedenle soğuk algınlığı ve alerjileri hafifletir, vücudu rahatlatır ve uykuya yardımcı olur.

Bu nedenle, bu zerdeçal sütler kesinlikle doğal bir sağlık bombasıdır!

Ayrıca, hazırlanması kolay ve hızlıdır. İşte bu ilacın yapılışı:

Altın Süt Tarifi İçin Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı zerdeçal Soyulmuş ve kıyılmış küçük bir parça taze zencefil kökü 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı Bir Tutam Karabiber 2 bardak hindistan cevizi sütü 1 çay kaşığı bal (isteğe bağlı) Yarım çay kaşığı tarçın (isteğe bağlı)

Ayrıca, diğer süt türlerini de kullanabilirsiniz, ancak laktoz intoleransı, egzama, alerjiler, akne, kurdeşen, solunum sorunları ve tahriş olan bağırsak sendromu gibi çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceğinden, süt ürünlerinden kaçınabilirsiniz de.

Altın Süt Yapılışı ve Kullanımı

Bir tencerede, tüm malzemeleri karıştırın ve karışımı 5 dakika ısıtın. Bu kadar!

Hemen içebilirsiniz!

Dipnotlar:

[1] Ayuverda: Eski hindu hekimlik ve uzun yaşam sanatı.

[2] Gastrointestinal: Mide ve bağırsaklarla İlgili.

[3] Artrit: Eklem İltihabı.

[4] Autoimmune: Doğuştan olan bağışıklıkla ilgili.

[5] Inflamasyon: İltihap

[6] Intolerans: Tahammülsüzlük,Dayanamama

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 01:38

Yorum Yapın