Işıl ışıl saçlar için doğal çözüm

Faydalı Bilgin – Saçlarımız uyguladığımız işlemlerden sonra yıpranıyor.

Faydalı Bilgin – Saçlarımız uyguladığımız işlemlerden sonra yıpranıyor. Keşke hem bunca işlem uygulasak hem de saçlarımız hala ışıl ışıl olabilse değil mi? Aslında mümkün, üstelik doğal bir çözümle. Aspirin ile saçlarınız ışıl ışıl parlayacak.

isil isil saclar icin dogal cozum 1

Aspirinin saça nasıl doğallık verir

– Özellikle açık renk saçlara sahipseniz klorlu su, güneş ışınları gibi birçok sebepten saçınızın rengi daha da açılır. Bu durumu doğal yoldan toparlamak için birkaç aspirinin ılık suda çözülmesini bekleyin. Çözünen karışımı saçınıza uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

isil isil saclar icin dogal cozum 2

– Saçlarımızdaki en büyük şikayetlerimizden biri de kırıklardır. Aspirindeki salisilik asit, saçtaki kırıkları azaltır ve saçın daha parlak olmasına yardımcı olur. İlk maddedeki işlemi kırıklar için de uygulayabilirsiniz.

– Bir diğer kabus da kepekler… Şampuanınıza aspirin ekleyerek kepek oluşumunu engelleyebilirsiniz. Aspirindeki salisilik asit kafa derisindeki ölü deri hücrelerini çözerek kepekleri azaltacaktır.

Ancak burada bir püf noktamız var: Saç derinizdeki doğal yağları kaybetmek istemiyorsanız, aspirini ayrı şekilde kullanın. Şöyle ki; haftada bir ezilmiş birkaç aspirini o günlük şampuanınıza ekleyin.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 06:05

Yorum Yapın