Göz şekline göre eyeliner

Faydalı Bilgin – Eyeliner makyajın en güzel yöntemlerinden biridir. Doğru uygulanan bir eyeliner ile küçük olan gözlerinizi büyütebilir, büyük olan gözlerinizi küçültebilirsiniz. Göz şeklinize göre doğru eyeliner çekimi çok önemlidir. İşte göz tipleri ve eyeliner uygulama yöntemleri sizler için derledik…

Asimetrik gözler: Eğer bir gözünüz diğerinden biraz daha büyükse, her ikisinin boyutunu da eşitleyecek bir teknik kullanmalısınız. Bunun için en iyi yöntem likit kalem eyeliner kullanmaktır. Mükemmel uygulama için gözünüzün iç köşesinden dışına kadar -kirpik dibinden- eyeliner’ınızı çekin. Eşitlemek istediğiniz daha küçük olan gözünüzün dış kısmını birazcık daha kalın çizerseniz, gözünüz daha büyük ve ikisi de eşit görünecektir. 

Birbirine yakın gözler: Bu göz şekli için yapılması gereken, gözlerin birbirinden daha uzakta görünmesini sağlayacak bir illüzyondur. Önce, gözlerinizin iç köşelerine Concealer kapatıcı uygulayarak göz çevresini aydınlatın. Gözleri birbirinden uzaklaştırmak için göz pınarlarına eyeliner sürmeyin. Gözün dış köşesine yoğunlaşan eyeliner tercih edin. Gözlerin orta kısmından başlayarak uca doğru eyeliner çekin. Eyeliner kuyruğunu da belirgin hale getirin ama fazla uzatmayın. Gözlerin alt bölgesinde ise üçte birlik kısmına tam ortaya gelmeden eyeliner sürün ve bunun ardından hafif derecede kuyruk yapın

Birbirine uzak gözler için: Uzak gözleri yakınlaştırmak için öncelikle yine küçük bir hileye başvurmalıyız. Eyeliner sürerken göz pınarına yoğunlaşın. Göz pınarından göz ucuna kadar boydan boya eyelinerı çekin. Böylece iki taraftan gözler birbirine daha yakın gözükecektir.

Düşük göz kapakları: Eğer göz kapaklarınız yok denecek kadar katlanıyorsa, ürünü biraz göz kapağınızın üstüne çıkartın ki, eyeliner’ınız kapanmasın. 

Büyük gözler: Büyük gözler genelde her türlü görüntüyü kaldırabilir, bu yüzden elinizi korkak alıştırmayın. 

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 06:06

Soru / Cevap

Please enter your comment!
Please enter your name here