Genç Görünümlü Ciltler İçin En İyi 10 Yaşlanma Karşıtı Yağ

Zamanla, derideki doğal yağ üretimi azalır ve elastikiyetini kaybederek ince çizgilere, kırışıklıklara ve sarkan cilde yol açar.

Bu nedenle, cildin optimum görünümünü korumak için, nemli ve pürüzsüz tutmak için diğer doğal yağlarla yağ eksikliğini telafi etmemiz gerekir.

Çok sayıda doğal yağ, güçlü anti-aging özelliklerine sahiptir ve kullanımları cildi gençleştirir, nemlendirir ve yumuşatır.

Bunlar kullanabileceğiniz en iyi 10 doğal yağdır:

Hindistan cevizi yağı en faydalı doğal yağlardan biridir. Yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini önler ve güneşin zarar vermesini önleyen doğal bir güneş kremi olarak hareket eder.

Yaşla ilgili hastalıkların önlenmesi ve genel sağlığı artırmak için düzenli diyetinizde 2 yemek kaşığı ekleyin. Ayrıca, cildi iyice nemlendirmek için duş aldıktan sonra cildinize masaj yapın.

Zeytinyağı cildi gençleştirmek ve yumuşak ve genç görünmek için mükemmeldir. Yağ asitleri, mineraller ve E ve A vitaminlerinde yüksektir ve dolayısıyla serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar. Biraz ıslatın ve kan dolaşımını hızlandırmak için duş aldıktan sonra her gün 5-10 dakika boyunca cilde masaj yapın.

Jojoba yağı güçlü anti-aging özelliklerine sahiptir ve C ve E vitaminlerinde yüksektir. Cilde masaj yapmak için her gün kullanmalısınız.

Argan yağı sadece Fas’ta yetişen eşsiz bir ağaçtan elde edilir. İnce çizgileri, sarkma derisini, lekeleri ve kırışıklıkları etkili bir şekilde azaltır. Zengin bir E ve A vitamini kaynağıdır ve cildi temizlemek ve yatmadan önce masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca her gün bir çorba kaşığı tüketmelisiniz.

Badem yağı kırışıklıkların görünümünü azaltır ve yaşlanma sürecini geciktirir. K ve E vitaminlerinde yüksektir ve onunla yapılan masaj, cilt üzerinde muhteşem etkiler sağlayacaktır. Ayrıca, koyu halkaları ve kırışıklıkları gidermek için, göz kapaklarının altına biraz ısıtılmış bu yağı birkaç damla uygulayın.

NeemOil güçlü anti-aging, antibakteriyel, antiviral, antioksidan, antifungal ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, cildin doğal elastikiyetini geri kazandıran ve cilt hücrelerini gençleştiren çoklu doymamış yağ asitleri ve E vitamini de içinde bol miktarda bulunur.

Dahası, E vitamini, yaşlılık lekelerinin, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. 1/3 fincan ılık zeytin veya hindistancevizi yağı için bir yemek kaşığı karışıma ekleyin ve yatmadan önce cilde masaj yapmak için kullanın. 10 dakika etkisini göstermesi için bekleyin. Ve daha sonra yıkamadan bırakın.

Lavanta Esansiyel Yağı genellikle çeşitli kozmetik ürünlerine eklenir. Güçlü antifungal ve antiseptik özelliklere sahiptir ve bu nedenle akne ve sedef hastalığı gibi birçok cilt rahatsızlığını tedavi eder.

5 veya 6 damla lavanta esansiyel yağını ve bir çorba kaşığı AloeVera jelini karıştırın ve hafifçe masaj yaparak karışımı cilde uygulayın. 10 dakika etkisini göstermesini bekleyin ve ardından soğuk suyla yıkayın. Günlük olarak tekrarlayın.

Avokado Yağı, kuru ciltler için mükemmeldir ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Yaşla ilişkili cilt hasarını etkili bir şekilde tersine çeviren zengin bir E ve A vitamini kaynağıdır. Aynı zamanda mevcut hücrelerin ve dokuların sağlığını destekler.

Buğday Özü Yağı, cilt sorunlarını veya yaşlanma belirtilerini önleyen güçlü yenilenme özelliklerine sahiptir. Yüksek miktarda A ve E vitamini içerir ve cilt hücrelerine serbest radikal hasarını koruyan güçlü antioksidan etkileri vardır.

Bal ile eşit miktarlarda karıştırın ve kombinasyonu cilde uygulayın ve 15-20 dakika sonra durulayın. Günlük olarak tekrarlayın.

Bir kaç damla Buğday Özü Yağını bir çorba kaşığı taze AloeVera jeli ile karıştırıp karışımı cilde uygulayabilirsiniz. 5 dakika nazikçe masaj yapın ve 10 dakika sonra etkisini göstermesini bekleyin.

Nar Çekirdeği Yağı – Bu yağ aynı zamanda güneş ışığına ve çevresel etkenlere bağlı olarak serbest radikallere hasar veren ve onlarla savaşan güçlü antioksidanlar içerir. Antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve iyileştirici özelliklere sahip olduğu için cildi sağlıklı tutar.

Önemli Not: Yukarıda listelenen yağları kullanmadan önce, alerjik reaksiyon oluşturmayacağınızdan emin olmak için bir alerji testi yaptığınızdan emin olun.

Bu doğal yararlı yağları kullanın ve yaşınızdan bağımsız olarak genç ve güzel görünün!

Dipnotlar:

Jojoba yağı: Hünnap yağı

Argan: ergen ağacı (Arganiasideroxylon): Fasta yetişen ve zeytine benzer meyve veren, alçak dallı, yaprağını dökmeyen ağaç.