Dondurulmuş Limonla Ne Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Sağlığı çeşitli şekillerde güçlendirdiği için inanılmaz derecede sağlıklı olan Limon sayısız sağlık faydası sunuyor. Faydalı Bilgin Editörümüz “Dondurulmuş Limonla” neler yapabileceğinizi ve faydalarını sizler için araştırdı.

Dondurulmuş Limonla Ne Yapılır?  Faydaları Nelerdir?

Ayrıca, meme kanseri durumunda kanserlerin ve tümörlerin büyümesini ve gelişmesini engelleyen lemonoids bakımından yüksektir.

Çalışmalar, limon kabuğunun meyvenin kendisinin iki katı kadar vitamin içerdiğini ve anti-kanser, antibakteriyel, antiparazitik ve antifungal özelliklere sahip olduğunu göstermiştir.

Dondurulmuş Limonla Ne Yapılır?  Faydaları Nelerdir?

Hepimiz sadece limonları severiz, çünkü çok sayıda sağlık faydası sunarlar ve bir ev temizlik maddesi olarak doğal bir ilaç olarak, yemeklere, salatalara, smoothie'lere ve tatlılara ve daha fazlasına lezzetli bir katkı olarak kullanılabilirler.

Bu meyveler vücudu detoksifiye eder, ancak meyve suyu sıkıldığında, tıbbi kapasite ve besinlerin büyük bir kısmını kaybederler.

Beslenmeve kadın sağlığı konusunda uzmanolan Dr. Marilyn Glenville, çeşitli meyvelerden gelen kabukların bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve genel sağlığını desteklediğini iddia ediyor, ancak daha sağlıklı olduğu ve kabukları da içerdiği için meyve suyu yerine smoothies kullanılmasını tavsiye ediyor. .

Bununla birlikte, limon smoothiesinin tadı acıdır, bu yüzden onları dondurmanın en akıllıca seçenek olduğuna inanıyoruz.

Limonları Nasıl Dondurabiliriz

Başlangıçta, elma sirkesi ile yıkayın ve dezenfekte edin. Daha sonra iyice yıkayın, kurumasını bekleyin ve bir gece dondurucuda bırakın. Sabahları, limonları tohumu, küspesi ve kabuğu ile rendeleyin ve bunları tatlılar, çorbalar, smoothies, yemekler, fırınlanmış yiyecekler ve içeceklere ekleyebilirsiniz.

Sağlık İçin Yararları:

Limon kabuğu, bağışıklığı artırır, vücudu detoksifiye eder, bakteri, kurt ve parazitlerle savaşır, kolesterolü düzenler ve kanseri önler. Limon suyu C vitamini içinde bol miktarda bulunurken, kabuğun meyvesinden 5 ila 10 kat daha fazla vitamin vardır.

Meyvenin kendisi, geniş bir kullanım ve fayda yelpazesine sahiptir:

  • Böbrekleri ve karaciğeri detoksifiye eder.
  • Güçlü bir anti-bakteriyel etkiye sahiptir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Yüksek tansiyonu düzenler
  • Astımı önler
  • Enflamasyonu rahatlatır
  • Depresyon ve stres tedavisi yapar.
  • Kanserle savaşır

Limonların kanser karşıtı özellikleri on yıllardır incelenmiştir ve araştırmacılar, akciğer, meme ve kolon kanseri gibi çeşitli kanser türlerinde malignant hücreleri yok ettiklerini göstermiştir.

Bununla ilgili en iyi şey, limonların sadece etkilenmiş hücreleri öldürmesi ve kemoterapinin aksine sağlıklı olanları hedeflememesidir.

Bu nedenle, günlük olarak limon kullanmak ve onların inanılmaz özelliklerinden zevk almak için birçok neden var. Sadece onları dondurarak tüketin ve çeşitli sağlık sorunlarını önleyin!

Dipnotlar:

Lemonoids: Limonlar yaygın olarak kullanılan bir narenciye ürünüdür ve birçok potansiyel sağlık yararı göstermiştir. Bu çalışmada, ilk kez limonoidlerin anti-kanser ve anti-aromataz özelliklerinin etkinliği ve etkinliği araştırılmıştır. Çözülmüş limon (Citrus limon L. Burm) tohum tozu, ardışık olarak, her biri 16 saat boyunca etil asetat (EtOAc) ve metanol (MeOH) ile özütlendi. Bu ekstraktlar, dokuz limonoit elde etmek için 1D (silika) ve 2D (iyon değişimi ve SP-70 kolonları) kolon kromatografisi kullanılarak fraksiyonlara ayrıldı. Bileşikler, TLC, HPLC ve LC-MS teknikleri ile tanımlandı. Limonin, nomilin, obakunon, limoneksik asit (LNA), isolimoneksik asit (ILNA), nominik asit glukozit (NAG), deasetilnominik asit glukozit (DNAG), limonin glukozit (LG) ve obakunonglukozit (9) içeren bir 9 saflaştırılmış limonoit OG) yanı sıra limonin metoksim (LM), limonin oksim (LO), defuran limonin (DL) ve defurannomilin (DN) gibi 4 modifiye bileşikler, estrojen reseptörü (ER) -pozitif (MCF) üzerindeki sitotoksisiteleri açısından taranmıştır. -7) veya ER-negatif (MDA-MB-231) insan göğüs kanseri hücreleri.

Smoothie: Süt, yoğurt veya dondurma ile püre haline getirilmiş taze ve kalın bir içecek.

Detoksifiye: Zehirlerin etkisini gidermek.

Enflamasyon: İltihap, Yangı.

Malignant: Kötü Huylu

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 18:39
YORUM EKLE