Diz Ağrısını Gidermek İçin 4 Hareket!

Dizdeki ağrı, yaralanmalar, eklem iltihabı veya diğer sağlık sorunları gibi çeşitli faktörlerin bir sonucu olabilir.

Ağrı, hafif ila şiddetli arasında değişebilir, ancak her durumda, gündelik sorunları kötüleştirir, bu yüzden onu rahatlatmak büyük önem taşır.

Aşağıdaki 4 alıştırma, dizdeki ağrıyı çabuk bir şekilde gidermenize yardımcı olacaktır:

Bükülmüş Bacağı Yükseltmek

Oturma pozisyonunda başlamalısınız. Önünüzdeki bir bacağı uzatın ve yere paralel olacak şekilde kaldırın. Bir dakika bekleyin ve sonra bacağını yere doğru yarıya indirmek için diz bükün. Yarım dakika bekleyin ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. 4 tekrar yapın ve bacakları değiştirin.

Yarım Diz Kalça ve Dörtlü Streç

Yere bir hasır yerleştirin, sağ diz üzerine diz çökün ve sol ayağınızı önünüze koyun. Sol dizine doğru eğilerek kalçayı aşağı doğru uzatın. Ardından, bacak bileğini dizleri gergin hale getirmek için kalçaya doğru kaldırın ve bacakları değiştirin. 15 tekrar yapın.

Diz Esnemesi

Bir sandalyeye otur, önünüzdeki ayaklarla. Ardından, bir havlu alın ve yerde dinlenirken ayağın altından geçirin ve yere yaklaşık 10-12 cm yüksekte ve diz eğilene kadar yavaşça havluyu çekin. Bacaklarınızı değiştirin ve 5 tekrar yapın.

Duvarda Baldır Germe

Duvara yaslanın, ayakta durun ve bir ayağınızı duvara, diğerini yere bırakın. Baldırı germek için öne eğilin ve 5-10 saniye tutun ve bırakın. Bacağını değiştirin ve aynı 10-15 kez uygulayın.

Bu alıştırmalardan bazılarını günlük olarak gerçekleştirirseniz, diz ağrısını etkili bir şekilde tedavi edip önleyeceksiniz.

Yorum Yapın