Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akne günümüzde en yaygın cilt hastalıklarından biridir. İnsanlar tarafından hiç hoş karşılanmayan bir cilt sıkıntısıdır.

Sivilce Lekeleri İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akneye Yol Açan Nedenler?

Ergenlik Ergenlerle beraber değişen hormonlarla ciltte de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişen hormonlarla ciltteki yağ miktarı artmaktadır. Yağ miktarının artması ile birlikte aknenin dış yüzeye çıkarak ciltte kendini göstermeye başlar. Daha sonra bakterilerin de üremeye başlamasıyla siyah noktalar yani akne oluşumu tamamlanmış olur. Bu oluşumlar genellikle yüz, sırt, omuz ve göğüs gibi yağlı bölgelerde oluşmaktadır.

Kozmetik Ürünler

Ergenlikten sonra aknenin en önemli sebeplerinden biri de yoğun olarak kullanılan kozmetik ürünleridir. Kozmetik ürünler alınırken akne yapıcı olup olmaması incelerek alınması gerekmektedir

Sinir ve Stres

Kişilerde aşırı stres ve sinirde aknenin tetikleyici etkileri arasındadır. Stres durumunda kişi akneyi kazıyarak yara ve tedavi edilemeyecek seviyeye getirebilmektedir.

İlaç ve Vitaminler

Akne oluşumu bazen de tedavilerin yan etkisi olarak ortaya çıkmaktadır. Akne oluşumuna sebep olan ilaçların başında ağızdan alınan uzun süreli kortizon tedavileri gelmektedir.

Sağlıksız Beslenme

Düzensiz ve çok yağlı yiyeceklerde akneye sebep olmaktadır.

Cildin Yapısı

Akne oluşumunda cildin türü de çok önemli bir etmendir. Yağlı ciltler ve gözenekleri genişlemiş olan cilt tipleri akne oluşmasında etkili bir faktördür.

Sigara

Yapılan araştırmalara göre sigara tüketimi fazla olan kişilerde akne oluşumunun fazla olduğu saptanmıştır.

Erken Ergenlik

Kız çocuklarının 8 erkek çocukların ise 9 yaşında ergenliğe girmesiyle birlikte erken ergenlik başlamış olur. Bu durumda aknenin oluşmasına etki eder.

Akne İçin Yapılan Bitkisel Kürler Nelerdir?

Gül Suyu Maskesi Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • 2 tatlı kaşığı bal

Bunlar karıştırılıp 20 dakika yüze sürülür ve yıkanır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 23:33
loading...
YORUM EKLE