Bulaşık makinesine patates koyarsanız…

Durulama işlemini patatesle deneyin   Bulaşık makinenizin üstteki kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. İşlem bittikten sonra kirlerin gittiğini göreceksiniz.

Lekeleri yok etmek için limon suyunu kullanın
 
Temizlik Maddesi koyduğunuz bölmeye limon suyu koyun. Limonun asidi makinenizdeki lekeleri daha kolay çıkarmanıza muavin olacaktır.

Ufak mutfak eşyalarınızı bir bezle makineye atın
 

Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek ufak eşyalarınızı tel örgü bir bezle makineye atarsanız size rahat sağlayacaktır. 

Tıkacınızda kalmış yemek kalıntılarını temizleyin
 
Bulaşık makinenizin daha aşağı rafının aşağı çıkarılabilir bir tıkaç vardır; musluğun aşağı durulayabilir veya yapışkan şeyleri havlu yardımıyla çıkarabilirsiniz. Ufak kalıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın
 
Tıkacınızdaki küçük yapışmış kalıntı ve tortuları havluyla çıkarmanız zor olacaktır. Bunun için kullanmadığınız diş fırçanızdan destek alabilirsiniz. Yoğun bir temizlik için sirke ile makinenizi çalıştırın
 
Sirke leke, kireç ve tortuları temizlemede fantastik bir çözümdür. Üstteki kısma 2 bardak sirke koyarak yapacağınız bu işlemde temizlik maddesi kullanmayın. Kurutmayı da kapatmayı unutmayınız.

Evinizde bulaşık tabletleri yapın

Boraks, çamaşır sodası, tuzlu ve birkaç öteki malzemeyle evinizde bulaşık makineniz için tabletler yapabilirsiniz. Ayrıca katkı maddesi maddesiz hem de daha dinç olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 03:24

loading...
İlgili Haberler

Yorum Bırakın

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam