Bu Basit Egzersiz ile Sırt ve Karın Yağlarından Kurtulun!

Ya vücudunuzu çok kısa sürede tamamen dönüştürmenin bir yolu varsa? Faydalı Bilgin editörümüz sizin için araştırdı..

Bu makale size bir çeşit mucizevi iksir önermiyor, ama hayallerinizi gerçekleştirecek basit ve etkili bir egzersiz sunuyor!

Unutmayın, bunun kolay olacağını söylemiyoruz – kesinlikle günde sadece 4 dakikanızı alacağını söylüyoruz!

Sadece 28 günde, vücut yağını azaltacak ve gücünüzü ve dayanıklılığınızı önemli ölçüde artıracaksınız. Bu dönemden sonraki fark büyük olacak!

İlk hafta boyunca günde 20-45 saniye ısınma hareketleri yapıp, daha sonraki haftalarda güçlük teşkil eden önemli hareketlere 3-4 dakikaya kadar olan süre devam etmeniz gerekmektedir.

Bu egzersizin etkileri, tam vücut antremanı olması ve bağlı kasların çeşitli vücut bölgelerinde bulunması gerçeğidir. Ancak, doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

Son yılların en popüler egzersizlerinden biri olan Plank Egzersizleri başlangıçta yapması kolay gibi görünen ama uzun süre yapması oldukça zor olan, yapıldığında ise muhteşem bir karına sahip olabileceğiniz sihirli bir egzersizdir. Özellikle spora çok fazla zaman ayıramayanlar ve karın yağlarından şikayetçi olan insanlar için bire bir plank egzersizlerini yapabilmek için tek ihtiyacınız olan şey uygun bir alan. Plank egzersizleri tüm karın kaslarını çalıştırır. Karın kasları ile birlikte boyun, bel, sırt, göğüs ve ön/arka bacak kaslarını güçlendirir; duruş bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olur. Omzun geride, göğüslerin yukarıda olmasını sağlar. Egzersize başlarken düz bir zemine şınav çeker gibi uzanın. Vücudunuz düz bir çizgi halinde olmalıdır. Pozisyonda yere yalnızca dirsekleriniz, kolunuzun ön kısmı ve ayak parmaklarınızın uçları değmeli. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açmanız yeterlidir, bu egzersiz sırasında dengede olmanızı sağlar. Ellerinizi birleştirebilir ya da açık bırakabilirsiniz. Daha sonrasında yapmanız gereken karın kaslarınızı sıkmak ve 10 saniye boyunca bu pozisyonda durmak. Karın kaslarınızı sıkarken kalçanızın düşmediğinden emin olmalısınız.

İşte Planımız:

İlk iki gün boyunca plank pozisyonunda 20 saniye boyunca durun ve 3. ve 4. günlerde 30 saniyeye kadar artırın. Ardından, 5. günde 40 saniye hedefleyin.

6. gün dinlenin ve 7. ve 8. günlerde 45 saniye daha devam edin.

Sonraki iki gün içinde bir dakika boyunca plank pozisyonunda devam edin.

12. günde tam 90 saniye boyunca devam etmeli ve ertesi gün bir mola vermelisiniz.

14. ve 15. günlerde bir buçuk dakika harekete devam edin. Sonraki iki gün içinde plank pozisyonunu 2 dakika tutmaya çalışmalısınız.

18. günde 150 saniye durun ve sonra bir gün molası verin. Sonraki birkaç gün içinde 150 saniye sürecek bir şekilde devam edin ve 22 ve 23. günlerde 180 saniye bekleyin. Ertesi gün, 210 saniye boyunca planka devam edin, yine bir gün için bir mola verin ve 26. günde de 210 saniye boyunca plank yapın. 27. günde 240 saniye boyunca durun ve 28. günde, olabildiğince uzun süre dayanmaya çalışın!

Meydan okumayı bitirir bitirmez, sonuçlar görünür olacak ve şaşıracaksınız! Yine de, burada durmayın ve bu kısa egzersizin mucizevi sonuçlarının tadını çıkarın!

Planking Hareketi

bu basit egzersiz ile sirt ve karin yaglarindan kurtulun 3 1

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 20:18

Yorum Yapın