Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2018 Tüm Detayları!

Sağlık Bakanlığı 19 bin sözleşmeli personel alımı 2018! Sağlık Bakanlığı 19 bin kadro dağılımını duyurdu

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2018 Tüm Detayları!

Sağlık Bakanlığı'nın 2018 yılı kamu işçisi alımları için bu yıl geçtiğimiz yıllara göre farklı bir yol izlenecek. Kamuda taşeron işçiliğin kaldırılmasıyla birlikte, Sağlık Bakanlığı bundan sonraki alımlarını İŞKUR üzerinden gerçekleştirmek durumunda kaldı. Bu bakanlığın 2018 yılı planları içerisinde yer alan 19 bin kişilik alım için de geçerli. Sağlık Bakanlığı 2018 yılı içerisinde 3 kısım halinde toplamda 19 bin kişilik alım planlıyor. Bu alımların hizmetli, şoför gibi pozisyonlar için gerçekleşeceği, söz konusu işçi alımlarının yanı sıra 27 bin kişilik uzman , teknisyen, laborant, ebe hemşire alınacağı öğrenildi. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Sağlık Bakanı Demircan, 27 bin kişilik alımında 3 kısım halinde yapılacağını bu alımlar için ilk kısım ilanının önümüzdeki hafta yayımlanacağını belirtmişti. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, şu bilgileri verdi: "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak." İŞKUR, eski adı "İş ve İşçi Bulma Kurumu" olan iş ve işçi arayanların başvurduğu bir kurumdur. İşsizlik Maaşı, İŞKUR'u önemli bir kurum haline getirdi.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı içerisinde 19 bin kamu işçisi alımı yapacak.

Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleşecek, kpss şartı aranacak. Başvurularda KPSS şartı aranacak. İŞKUR üzerinden kamu işçisi alımlarında KPSS şartı aranıyor. 2018 sağlık personel alımı ve şartları ile ilgili yüzbinler haber bekliyordu. Sağlık Bakanlığı personel alım tarihi ve detayları Sağlık Bakanı Ahmet Demircan paylaştı. 2018 sağlık personel alımı ve şartları neler? Sağlık Bakanlığı personel alım tarihi ne zaman? İşte Bakan Demircan'ın 2018 sağlık personel alımı ile ilgili yaptığı son açıklama... 2018 sağlık personel alımı ve şartlarını merak edenler internetten Sağlık Bakanlığı personel alım tarihini ve 2018 sağlık personel alımı ve şartlarını araştırıyor. Bu konuda en son bilgi ise Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'dan geldi. Personel sağlık atamaları kontenjan verileri yayınlandı. Ancak konuya ilişkin diğer belirsizlikler henüz aydınlanmış değil. Sağlık Bakanlığı personel alımı 2018 başvuru tarihi ve başvuru şartları vb. detaylar henüz açıklanmadı. Ayrıca alımın nasıl yapılacağına ilişkin diğer detaylarla ilgili henüz bir gelişme yok. Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin veriler bugün yayınlandı. Kontenjanların dağılımıyla ilgili yayınlanan listede6 bin 845'i lisans, 829'u önlisans, bin 326'sı ise ortaöğretim olmak üzere toplamda 9 bin sözleşmeli personel istihdam edilecek. Personel alımıyla ilgili gelen bilgilere göre 6 bin 532 hemşire, 997 ebe alımı gerçekleşecek.

19 BİNİ İŞÇİ, 27 BİNİ SÖZLEŞMELİ 10 BİNİ DOKTOR 56 BİN KİŞİ ALINACAK

Sağlık BakanıAhmet Demircan, şu bilgileri verdi: "Şu anda bizim döneme ait kuralarımızın sonucu yani Devlet Hizmet Yükümlülüğüyle ilgili bekleyen sayımız çok az. Onlar da güvenlik soruşturmaları bittiğinde atanıyor. Atanamayan arkadaşların da neden atanamadıklarını bildiriyoruz. 2018 yılında 27 bin ebe, hemşire ve sağlık personeli, 19 bin işçi alınacak. Doktorlar, mecburi hizmet olduğu için hemen kadroya alınıyor. Yaklaşık 10 bin civarında da doktorlarımız alınacak."

SAĞLIK BAKANLIĞI 9 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı 2018 yılında yapacağı 9 bin personel alımını hangi branşlarda ne kadarlık kontejyanlarla yapacağını duyurdu. Ancak Bakanlığın duyurusunda başvurularla ilgili bir bilgi yer almadı. KPSS 2018/1 başvuru tarihleri, ÖSYM tarafından yayımlanacak kılavuzdan sonra belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 12:37
loading...
YORUM EKLE