Balgam ve Mukusu Hızlı Çıkarmanın 5 Çözüm Yolu!

Burun geçişlerinde veya boğazda mukus ve balgam biriktiği zaman herkes korkunç hissediyor. Bu ek olarak göğüste sıkışma, sürekli öksürük ve nefes darlığı gibi sorunlara neden olur .

Aşağıdaki 5 doğal ilaç giderek mukus ve balgam giderir :

Zerdeçal

balgam ve mukusu hizli cikarmanin 5 cozum yolu 4 1

Zerdeçalte bulunan aktif madde curcumin, tıbbi özelliklerinin çoğundan sorumludur. Bakterilerle savaşırken, tuzla kombine edildiğinde enfeksiyonları yumuşatır ve boğaz ağrısı yaşar .

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı zerdeçal 1/2 çay kaşığı tuz 1 bardak ılık su

Talimatlar:

Bir bardak ılık su bardağına zerdeçal çorba kaşığı ilave edin ve tuzu karıştırın. Mukusu gevşetmek ve boğazdaki balgam birikimini azaltmak için günde 3-4 kez iç.

Zencefil

balgam ve mukusu hizli cikarmanin 5 cozum yolu 4 2

Zencefil güçlü bir antibakteriyel ve antiviral özelliklere sahip güçlü bir doğal dekonjestan ve antihistamin ajan, bağışıklığı artırmak ve birçok hastalığı tedavi etmektir .

Bu kuvvetli kök aynı zamanda aşırı mukusu kurutarak tıkanıklığı hafifletir. Sıklıkla birkaç zencefil dilimi çiğnemeli veya tıkanıklığı gidermek için 3-4 bardak bu çay içmelisiniz:

Malzemeler:

6-7 zencefil parçası 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı bal 2 su bardağı su

Talimatlar:

Suyu ısıtın ve kaynatmaya başlayıncaya kadar zencefili ve biberleri ekleyin. Onu örtün ve bir dakika sonra, ısıyı düşürün. 5-7 dakika kaynatın, soyun ve bal ekleyin. 

Elma sirkesi

balgam ve mukusu hizli cikarmanin 5 cozum yolu 4 3

Elma sirkesi, vücudun pH dengesini düzenler ve aşırı mukus üretimini önleyen inanılmaz derecede sağlıklı bir doğal mucizedir .

Çay kaşığı çiğ, filtrelenmemiş elma sirkesi bir bardak suya ilave edilmeli, karıştırılmalı ve balgam çıkarmak için günde birkaç kez içilmelidir. Boğaz ağrısı yatıştırmak için, bu çözüm ile gargara da yapabilirsiniz.

Buharlama

balgam ve mukusu hizli cikarmanin 5 cozum yolu 4 4

Buhar boğazdaki balgam ve mukusu gevşeterek hava yollarını temizler. Bu tıkanıklığı yatıştırır ve derhal rahatlama sağlar.

Malzemeler:

1/2 çay kaşığı kekik 1/2 çay kaşığı kurutulmuş biberiye 4-5 bardak kaynar sıcak su

Talimatlar:

Sıcak su içeren bir kapta, otları ekleyin ve buharları solumak için eğin. Buharın doğrudan yüzüne çıkmasını sağlamak için başın üzerine bir havlu koyun. Bunu günde üç ila dört kez tekrarlayın.

Bal ve limon

balgam ve mukusu hizli cikarmanin 5 cozum yolu 4 5

Balın güçlü antibakteriyel, antiviral ve anti-fungal özellikleri tahriş olmuş solunum yollarını yatıştırırken, limondaki yüksek C vitamini içeriği bağışıklığı güçlendirir ve hava yollarını temizler. Bu kombinasyon güçlü, doğal soğuk ve öksürük tedavisidir!

Malzemeler:

1 çorba kaşığı bal 2 çorba kaşığı limon suyu

Talimatlar:

Malzemeleri bir kapta karıştırın ve iyice karıştırın. Sıkışıklığı gidermek için bu çare günde üç kez içilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 14:31

Yorum Yapın