5 Adımda Diş Çürüklerinden Kurtulun! Diş çürüklerine son!

Diş çürümesi vücudun bize verdiği ve bir şeylerin yolunda gitmediğine dair bir mesajdır. Diş sağlığı düzenli beslenme ile korunur, dişçi veya florürle değil.

Dişler Neden Çürür?

Diş çürümesi bir çok sebepten meydana gelebilir:

Yağda çözülebilen vitaminlerin eksikliği (çoğunlukla A ve D) İşlenmiş gıdalar tüketmek Mineral eksikliği Fitik asit açısından yüksek bir beslenme düzeni (Sert kabuklu yemişlerde, tahıllarda ve baklagillerde bulunur. Fitik asidi yok etmek için yemişleri, baklagilleri, tahılları bir gece suda bekletmek ve yerken de üzerine limon sıkmak ya da biraz sirke dökmek gerek)

Çürümüş Olan Dişler Doğal Yollar İle Nasıl Geçirilir?

1-Şekeri hayatınızdan çıkarın : 
Dişlerinizin sağlıklı düzene kavuşmasını istiyorsanız şeker içeren gıdaları hayatınızdan çıkarmalısınız. Ağızın sağlığını bozan bakteriler şeker sayesinde ürer. Şeker fazla asidik olduğu için dişin yapısını yumuşatır ve mineralleri yok eder.

2-Besin değeri yüksek gıdalar tüketmelisiniz : 
Yağda çözülebilen vitaminler(A ve D vitaminleri) tükettiğiniz taktirde dişlerinizin çürümesini önleyecektir. Çürümüşse de tedavisini üstlenmektedir.
Hem ideal beslenme düzenini sağlamak için hem de diş çürümelerini önlemek için bol yeşil yapraklı sebzeler,avakado ve hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı yağlar içeren gıdalar ve tohumlar,sert kabuklu yemişler tüketmelisiniz.

3-Yağ çekme yöntemi : 
Uzun süredir ağız temizliğinin gerçekleştirilmesi için kullanılmaktadır. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 20 dakika boyunca ağzınızı temizleyin ve yağı tükürün.
20 dakika sizin için uzzun bir süreyse 3-5 dakika ile başlayın. Diş eti iltihabı ve baş ağrısı gibi sağlık problemleri ortadan kalkmış olur.

4-Fitik asidi ortadan kaldırmalısıjnız : 
GDO’lu yiyecekler ve fasulyelerin,tohumların,tahılların, sert kabuklu yemişler fitik asit içermektedir. Vücudunuza fitik asit girerse bütün minerallerin yok olacağı ve enzimlerin durdurulacağı anlamına gelmektedir. Mineral eksikliğine,osteoporoza ve başka ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir.
Fitik asit vücudunuzdaki mineralleri emmekle beraber kemiklerde ve dişlerde bulunan mineralleri de yok eder.

5-Mineralleştiren diş macunu kullanmalısınız : 
İçerisinde florür bulunmayan diş macunları normalden daha pahalı olmaktadır. Kesenize uygun markalar da bulmak mümkün olmuyor ama en güzeli evde kendi diş macununuzu yapmanızdır.

Malzemeler : 

3 yemek kaşığı diyatomlu kil Çeyrek  çay kaşığı karbonat Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağı 1 yemek kaşığı filtrelenmiş su Çeyrek çay kaşığı nane aromalı klorofil Çeyrek  çay kaşığı nane özü

Yapılışı : 

Tüm malzemeleri küçük bir kap için karıştırın. İyice karıştıktan sonra dişinize sürün ve 2-3 dk bu şekilde bekleyin. Ardından bol su ile temizleyin.

Yorum Yapın